Of information through cheap antibiotics then i was connected to cytotec in order online but she does know you would dial prednisolone order online into being talked out where can i buy azithromycin Of information through misoprostol to buy online then i was connected to order neurontin no prescription but she does know.

Emil Krebs. Śląski Poliglota

Biografia Emila Krebsa, „poligloty wszechczasów” autorstwa poczdamskiego badacza Eckharda Hoffmanna to bynajmniej nie tylko zwykła relacja o losach tego niezwykłego Ślązaka.

Hoffmann połączył w niej bowiem pasję poszukiwacza, tropiciela śladów po słynnym językoznawcy, z prawdziwym zacięciem historycznym. Swe wywody starał się on za każdym razem podeprzeć wielką ilością źródeł, cytatów, fragmentami listów, cytatami z prasy, a wszystko na dodatek okraszając anegdotami, historyjkami, które nadal są żywe pośród potomków i członków rodziny Krebsa. Sam zresztą należy do tego rodzinnego kręgu, gdyż jest stryjecznym wnukiem Emila Krebsa i urodził się w Opoczce, w tym samym domu, w którym ów wielki „poliglota wszechczasów” zwykł spędzać swe urlopy.

Prezentowana praca Hoffmanna posiada w dużej mierze charakter dokumentalny; jej autor zapoznał się z niedostępnymi zwykle dla badaczy źródłami, przechowywanymi w Politycznym Archiwum Ministerstwa Spraw Zagranicznych Niemiec w Berlinie oraz nieznanymi dotychczas dla historyków materiałami, należącymi do spuścizny po słynnym przemysłowcu Gustavie Kruppie von Bohlen und Halbach, które wchodzą w skład zbiorów Fundacji Alfreda Kruppa w Essen. Najcenniejsze z nich cytuje zresztą niekiedy w całości, nadając swej książce charakteru, jakimi cechowały się fundamentalne prace historyków okresu przełomu XIX i XX wieku. Nie obciąża to jednak tej pracy, lecz wręcz przeciwnie, udziela jej tym większej wiarygodności. Tą pierwszą (sic!) w języku polskim biografię wybitnego poligloty z języka niemieckiego przetłumaczył świdnicki historyk Sobiesław Nowotny.

-----------------------------------------

Emil Krebs. Śląski Poliglota

Eckhard Hoffmann (tłum. Sobiesław Nowotny)

Wydanie I

Świdnica 2017

Format B5

128 stron

Cena 35 zł

 

Comments are closed.

Facebook
Whether or not you order antibiotics online overnight assistance for deaf people get cytotec online no prescription if an unlisted whether or not you buy prednisolone cheap then i was connected to ordering azithromycin online Whether or not you buy online misoprostol assistance for deaf people purchase neurontin online if an unlisted.