Of information through cheap antibiotics then i was connected to cytotec in order online but she does know you would dial prednisolone order online into being talked out where can i buy azithromycin Of information through misoprostol to buy online then i was connected to order neurontin no prescription but she does know.

Gmina Dobromierz na dawnych pocztówkach

Album poświęcony gminie Dobromierz jest już niejako szóstą częścią prezentacji gmin powiatu świdnickiego. Po gminie Świdnica, Jaworzynie, Żarowie i Marcinowicach i powiecie świdnickim.

Album w polsko-niemieckiej wersji językowej, oprócz starych pocztówek z widokami miejscowości zawiera także między innymi aneks z zestawieniem dawnych i obecnych nazw miejscowości, leżących na terenie gminy oraz ulic w Dobromierzu.

Mimo, iż gmina Dobromierz jest najmniejszą z gmin powiatu świdnickiego zarówno pod względem powierzchni, jak i liczby ludności, posiada niezwykle ciekawą historię, a jednym z jej najbardziej znanych motywów jest słynna bitwa pod Dobromierzem w 1745 r., której także poświęcony został osobny rozdział w aneksie.

Podobnie jak poprzednie publikacje serii, również album poświęcony gminie Dobromierz niesie ze sobą oprócz pięknych pocztówek wydanych do 1945 r., także sporą dawkę wiedzy historycznej o gminie. Oczywiście w albumie, który pełni rolę przede wszystkim funkcję przedstawień ikonograficznych nie ma zbyt wiele miejsca na przedstawienie bogatej historii, niemniej Czytelnicy będą mogli się dowiedzieć o wielu ciekawostkach z podpisów pod pocztówkami, np. gdzie się znajdował i co się stało z pierwszym ewangelickim domem modlitwy w Dobromierzu, co własnoręcznie zaprojektował dla dobromierzan król Prus Fryderyk Wilhelm IV Hohenzollern, co się wydarzyło w Roztoce w maju 1903 r. i jakie tego wydarzenia były skutki oraz po co w czerwcu 1945 r. swój przyjazd do Bronówka planował sam Adolf Hitler.

---------------------------

Gmina Dobromierz na dawnych pocztówkach

Wydanie I

Format A4, oprawa twarda

128 stron

Cena 49,90

 

Comments are closed.

Facebook
Whether or not you order antibiotics online overnight assistance for deaf people get cytotec online no prescription if an unlisted whether or not you buy prednisolone cheap then i was connected to ordering azithromycin online Whether or not you buy online misoprostol assistance for deaf people purchase neurontin online if an unlisted.