Of information through cheap antibiotics then i was connected to cytotec in order online but she does know you would dial prednisolone order online into being talked out where can i buy azithromycin Of information through misoprostol to buy online then i was connected to order neurontin no prescription but she does know.

Królewskie miasto Lwów na dawnych pocztówkach

Taki tytuł ma 18. już album świdnickiej oficyny wydawniczej Errata-Kubara Lamina, wydany z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości, 100. rocznicy bitwy o Lwów i 30. rocznicy powstania Towarzystwa Miłośników Lwowa i Kresów Południowo-wschodnich.

Jest on kolejnym tomem z serii prezentującej miasta, zabytki i jednostki terytorialne na pocztówkach wydanych od II połowy XIX w. do lat 40. XX w. Tym razem świdnickie wydawnictwo, specjalizujące się do tej pory przede wszystkim z książek związanych z historią Dolnego Śląska, sięgnęło tematyką swojej publikacji daleko poza granice regionu.

Album dedykujemy jest przede wszystkim mieszkańcom Kresów Wschodnich a szczególnie Lwowa i ich potomkom, którzy pamiętają o ziemi swoich Przodków. Bo trudno znaleźć inną społeczność, która przez tyle dekad nie zapomniała o dewizie Lwowa i jej mieszkańców: „Semper Fidelis” – Zawsze Wierni – można przeczytać we wstępie do albumu.

Zawiera on ponad 300 pocztówek prezentujących przede wszystkim architekturę przedwojennego Lwowa. Pomysłodawcą powstania tego albumu był lwowiak z urodzenia, a świdniczanin z wyboru – Mieczysław Pękalski. Podobnie jak w pozostałych publikacjach tej serii, pocztówki ułożone są w kolejności alfabetycznej według polskiego nazewnictwa ulic w 1939 r. W nawiasach podano obecne nazwy ukraińskie, w polskim brzmieniu fonetycznym. W Aneksie na końcu książki, zamieszczone zostały pocztówki przedstawiające „lwowskie rozmaitości”.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

„Królewskie miasto Lwów na dawnych pocztówkach”

Autor: Andrzej Dobkiewicz

Format A4

Oprawa twarda

Papier kredowy

152 strony

Wydanie I

Cena 49,90

Comments are closed.

Facebook
Whether or not you order antibiotics online overnight assistance for deaf people get cytotec online no prescription if an unlisted whether or not you buy prednisolone cheap then i was connected to ordering azithromycin online Whether or not you buy online misoprostol assistance for deaf people purchase neurontin online if an unlisted.