Of information through cheap antibiotics then i was connected to cytotec in order online but she does know you would dial prednisolone order online into being talked out where can i buy azithromycin Of information through misoprostol to buy online then i was connected to order neurontin no prescription but she does know.

Leksykon historii wsi powiatu świdnickiego do 1945 r.

To pierwsze kompendium wiedzy na ten temat, wydane w języku polskim, które obejmuje historię wszystkich wsi znajdujących się obecnie w granicach administracyjnych powiatu, ale nie tylko. Przybliżono także dzieje tych miejscowości, które już nie istnieją lub zostały włączone do większych jednostek terytorialnych.

W sumie w Leksykonie opisanych zostało ponad 120 wsi znajdujących się niegdyś i obecnie w granicach powiatu świdnickiego, w tym wszystkie wsie znajdujące się na terenie gminy Strzegom.

Dzięki badaniom archiwalnym udało mu się odkryć wiele nowych faktów lub poprawić błędne informacje, które funkcjonowały do tej pory. Trudno nie przeceniać znaczenia tej pozycji dla osób, które interesują się historią naszej małej Ojczyzny. Z pewnością nie wyczerpuje ona tematyki bogatej historii ziemi świdnickiej, niemniej zawiera pokaźną ilość informacji, które pozwalają poznać dzieje miejscowości powiatu świdnickiego.

W leksykonie pominięto natomiast celowo hasłowe ujmowanie opisów przysiółków i kolonii, gdyż częstokroć, ze względu na brak danych źródłowych, opisy te miałyby formę jednozdaniową. Na ile są znane, wyróżnione one jednak zostały w odrębnej tabeli umieszczonej na końcu książki, która prezentuje obecne polskie i dawne niemieckie nazwy miejscowości. Książka jest wzbogacona ilustracjami prezentującymi fragmenty opisywanych miejscowości, wykonanymi przed 1945 r.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------

„Leksykon historii wsi powiatu świdnickiego do 1945 r.”

Format: B5

Stron: 328

Oprawa twarda

Wydanie I

Cena 49.90

Comments are closed.

Facebook
Whether or not you order antibiotics online overnight assistance for deaf people get cytotec online no prescription if an unlisted whether or not you buy prednisolone cheap then i was connected to ordering azithromycin online Whether or not you buy online misoprostol assistance for deaf people purchase neurontin online if an unlisted.