Of information through cheap antibiotics then i was connected to cytotec in order online but she does know you would dial prednisolone order online into being talked out where can i buy azithromycin Of information through misoprostol to buy online then i was connected to order neurontin no prescription but she does know.

„Powiat wałbrzyski na dawnych pocztówkach”

Jest to trzynasta pozycja serii prezentującej w formie albumowej jednostki terytorialne, miejscowości i zabytki z terenu naszego regionu. Do tej pory ukazały się albumy poświęcone Świdnicy (2 tomy), Wałbrzychowi (2 tomy), miastu i gminie Jaworzyna Śląska, miastu i gminie Żarów, miastu i gminie Walim, gminie Świdnica, gminie Marcinowice, powiatowi świdnickiemu oraz katedrze pw. św. Stanisława i św. Wacława w Świdnicy.

Najnowsza pozycja zawiera ponad 400 (sic!) starych pocztówek, wydanych od II połowy XIX wieku do 1945 r., a przedstawiających miejscowości znajdujące się w obecnych granicach powiatu wałbrzyskiego.

Pocztówki w albumie zaprezentowane są w układzie alfabetycznym, według nazewnictwa miejscowości. Wiele z nich, zostało połączonych ze sobą jeszcze w okresie przedwojennym lub po 1945 r., w ramach reform administracyjnych. Aby jednak zachować przejrzystość albumu i dać możliwość łatwego odszukania miejscowości, które mimo zmiany statusu administracyjnego, zachowały swoje dawne nazwy, szczególnie w świadomości lokalnej, autorzy opracowania zdecydowali się na umieszczenie pocztówek w układzie obowiązujących niegdyś nazw własnych. Podpisy pod pocztówkami są tłumaczone na język angielski i niemiecki.

W aneksie do albumu zamieszczone zostały zestawienia z polskimi i dawnymi – niemieckimi nazwami wszystkich miejscowości z terenu powiatu wałbrzyskiego oraz dawne i obecne nazwy ulic w większych miejscowościach.

---------------------------------------------------------------

„Powiat wałbrzyski na dawnych pocztówkach”

Format A4

Oprawa twarda

Pełen kolor

Papier kredowy

192 str.

Wydanie I

Cena 49,90

 

Comments are closed.

Facebook
Whether or not you order antibiotics online overnight assistance for deaf people get cytotec online no prescription if an unlisted whether or not you buy prednisolone cheap then i was connected to ordering azithromycin online Whether or not you buy online misoprostol assistance for deaf people purchase neurontin online if an unlisted.