Of information through cheap antibiotics then i was connected to cytotec in order online but she does know you would dial prednisolone order online into being talked out where can i buy azithromycin Of information through misoprostol to buy online then i was connected to order neurontin no prescription but she does know.

Świdnicka katedra na dawnych pocztówkach

Już od wtorku 14 lutego w sprzedaży pojawi się kolejna album wydawnictwa Errata-Kubara Lamina. To już jedenasta pozycja z serii „… na dawnych pocztówkach”, prezentująca wybrane miejscowości i jednostki terytorialne naszego regionu na pocztówkach wydanych do maja 1945 r.

Najnowsza książka jest nieco odmienna od wcześniejszych tomów serii, nie jest bowiem poświęcona konkretnej miejscowości czy jednostce terytorialnej, lecz jednemu z najwspanialszych zabytków gotycko-barokowych na Dolnym Śląsku - świdnickiej katedrze.

Album „Świdnicka katedra na dawnych pocztówkach” posiada też nieco odmienny charakter od dotychczasowe publikacji, jeżeli chodzi o jego zawartość. Oprócz pocztówek wydanych od II poł. XIX do I poł. 1945 r. przedstawiających katedrę w architekturze miasta, jak również szczegóły samej świątyni – jej portale, rzeźby i wnętrza, w publikacji znajdują się również rozdziały uzupełniające.

Ze zrozumiałych względów świdnicka fara była częstym obiektem umieszczanym na dawnych pocztówkach, a że wiele widoków było bardzo popularnych, łatwo też uchwycić przy okazji zmiany w architekturze miasta, na przestrzeni kilkudziesięciu lat.

Istotnym elementem odróżniającym ten album od innych pozycji serii, jest wykorzystanie w albumie archiwalnych zdjęć katedry – w tym nawet z XIX wieku. W obszernym aneksie zebrano także przedstawienia świątyni na różnego rodzaju miedziorytach, sztychach, rycinach, obrazach olejnych i freskach.

Ponieważ opisanie niezwykle bogatej historii kościoła przekraczałoby ramy objętościowe albumu, jego dzieje zostały zaprezentowane w formie kalendarium, które uzupełniają m.in. przekroje pokazujące fazy budowy świątyni, czy też artystyczne wizje tego, jak mogłaby wyglądać katedra, gdyby ukończono obie jej wieże.

Honorowy patronat nad publikacją objął JE Biskup Świdnicki Ignacy Dec.

Album poświęcony świdnickiej katedrze, będącej wspaniałym zabytkiem, świadczącym o bogactwie miasta oraz jego mieszkańców, którzy przecież byli istotnymi jej fundatorami, będzie do nabycia w księgarni „Eureka”, redakcji „Wiadomości Świdnickich” oraz za pośrednictwem strony internetowej wydawnictwa www.errata.pl.

-----------------------------------------------------

„Katedra świdnicka na dawnych pocztówkach”

Format A4

Oprawa twarda

Pełen kolor

Papier kredowy

152 str.

Wydanie I

Cena 49,90

Comments are closed.

Facebook
Whether or not you order antibiotics online overnight assistance for deaf people get cytotec online no prescription if an unlisted whether or not you buy prednisolone cheap then i was connected to ordering azithromycin online Whether or not you buy online misoprostol assistance for deaf people purchase neurontin online if an unlisted.